Septembrové aktivity turistov

október 1, 2019 by  

06september 2019
Baníci a turisti z Rožňavy  sa v sobotu 28.09.2019 vybrali po stopách starej banskej činnosti. Štart bol na námestí v Rožňave a po trase cez Tureckú, chatu Zeme a Repisko bol cieľ v Nižnej Slanej. Po ceste nám starší baníci rozprávali o činnosti baníctva v našom okolí. V Nižnej Slanej nás ponúkli výborným gulášom a pivom. Po občerstvení sme si pozreli v priestoroch starej školy krásne banícke múzeum, ktorá predstavuje činnosť baníctva na Gemeri. Už sa tešíme na ďalší, v poradí už 17.ročník, keď bude štart v N. Slanej a cieľ v Rožňave v baníckom múzeu.
Asi 100 turistov z Rožňavy a okolia sa zúčastnili 21.09.2019 turistickej akcie z Vyšných Ružbách do Podolinca. Následne sme sa presunuli do Spišskej Belej, kde sa konal zemiakársky jarmok. Krásne počasie, nádherné výhľady, vydarený jarmok, ochutnávka zemiakov a Ander z Košíc sa postarali o vydarenú akciu.

Po partizánskom chodníku zo Španej doliny cez bunker Mor ho do Starých hôr sa vybrali Rožňavský turisti v sobotu 07.09.2019. Príjemné počasie, keď nám začalo pršať až po túre, pekné výhľady a výborná atmosféra nás sprevádzali po chodníkoch a miestach, kde bojovali partizáni v SNP.

text a foto Šani Lázár

Comments

Feel free to leave a comment...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!